Procedury

Nasze procedury

Ten opis ma za zadanie ułatwić Ci: poruszanie się na naszej stronie internetowej, zrozumienie zasad obowiązujących w stowarzyszeniu oraz ogarnięcie formalności.
Treść dotyczy wewnętrznych spraw stowarzyszenia. Jeśli masz pytanie ogólne z zakresu pozwoleń na broń, poczytaj stronę Najczęściej zadawane pytania, na której są podstawy związane z uzyskaniem pozwolenia.

Spis treści
  1. Jak się zapisać?
    1. Składka członkowska
  2. Pozwolenie kolekcjonerskie
  3. Pozwolenie sportowe

Jak się zapisać?

A więc chcesz się zapisać. To nic trudnego. Nie musisz pisać żadnych wniosków, nie musisz szukać osób polecających, nie musisz szukać znajomości z prezesem, sekretarzem itp. Art. 58 ust. 1 Konstytucji mówi „Każdemu zapewnia się wolność zrzeszania się”. My to rozumiemy tak samo. Zapis do Stowarzyszenia KS Do Celu jest prosty i tani. Obiecujemy że w najbliższej przyszłości będzie jeszcze prościej i jeszcze taniej.

Założenie konta w systemie informatycznym

Aby dołączyć do stowarzyszenia, najlepiej utworzyć konto na stronie docelu.eu. Następnie uzupełnij dane osobowe (imię, nazwisko, adres) i wpłać składkę roczną. Nie ma dodatkowych warunków przyjęcia. Zapis trwa ok 4-6 minut + przelew, a aktywacja konta zajmuje 1 dzień roboczy.
Cała interakcja między Tobą, a KS Do Celu odbywa się za pomocą naszego systemu informatycznego.

Składka członkowska

Zwykłe członkostwo: 50zł rocznie w pierwszym roku członkostwa. Kolejne lata to koszt 20zł rocznie.
Rozszerzone członkostwo (+ sekcja sportowa) – w przygotowaniu.
Podane powyżej stawki składek członkowskich to stawki minimalne. Można wpłacić więcej, aby móc korzystać z organizowanych przez stowarzyszenie dodatkowych możliwości (treningi, kursy itp.). Dołączając w okresie styczeń – październik, członkostwo jest opłacane na dany rok kalendarzowy. Od 1 listopada członkostwa są przedłużane już do końca następnego roku: np. opłacenie składki 05.11.2024 roku przedłuża ważność do 31.12.2025.
Składki członkowskie nie podlegają zwrotowi: wykorzystujemy je w działalności organizacji. Jeśli masz wątpliwości co do członkostwa, wstrzymaj się i najpierw i przemyśl. Wolimy jedną zdecydowaną, chcącą działać osobę, niż dwie, które w połowie drogi zrezygnują generując tylko problemy.

Konto do wpłaty

Numer konta do wpłaty pierwszej składki członkowskiej jest jeden dla wszystkich. Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej, gdy ta będzie gotowa otrzymasz indywidualny numer konta do wpłat. Stan swojego subkonta będziesz mógł sprawdzić w swoim profilu. System wykryje Twój przelew w jeden dzień i aktywuje konto. Od tej pory jesteś pełnoprawnym członkiem.
Wpłacając środki koniecznie pamiętaj o poprawnym tytule: „Składka członkowska Imię Nazwisko PESEL„. Inne, błędne tytuły przelewów są wyłapywane przez system i wymagają pisania sprostowań.

Kiedy otrzymam dokumenty niezbędne do wnioskowania o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich?

Po aktywacji konta możesz od razu zlecić wysyłkę dokumentów papierowych. Dokumenty w formie papierowej pocztą tradycyjną, przyjdą do Ciebie w ciągu 1,5 tygodnia od zlecenia wysyłki w mailu. Kurierem trochę szybciej. Do tego otrzymasz także potwierdzony statut organizacji, czyli wszystko co niezbędne do pozwolenia.

Dodatkowo, system automatycznie wygeneruje dla Ciebie zaświadczenie elektroniczne (plik PDF), podpisane bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem. Dokument będzie do pobrania w profilu (dostaniesz też wiadomość mailową). Nie musisz czekać na list z poczty: będzie nowocześniej.

Pozwolenie kolekcjonerskie

Jeśli chcesz wyrobić pozwolenie kolekcjonerskie, trafiłeś w dobre miejsce. Sprawa jest prosta: zapisz się do KS Do Celu, opłać składkę członkowską (50zł rocznie w pierwszym roku członkostwa, 20zł w kolejnych latach członkostwa), po przyjściu płatności, otrzymasz maila z potwierdzeniem członkostwa i już – wkrótce otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty do wnioskowania o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.

Po opłacie składki członkowskiej wystawimy w ciągu 2-3 dni zaświadczenie elektroniczne (więcej informacji). Jeśli wolisz tradycyjne, papierowe: przyjdzie do Ciebie w ciągu 1,5 tygodnia od zlecenia wysyłki w profilu. Do tego otrzymasz także potwierdzony statut organizacji, czyli wszystko co niezbędne do pozwolenia.

Jeśli jesteś cywilem, zachęcamy do występowania o komplet pozwoleń: pozwolenie do celów sportowych, pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich oraz dopuszczenie do broni sportowej. Jeśli nie wiesz o czym mowa, poczytaj najpierw nasze Najczęściej zadawane pytania.

Występowanie o samo pozwolenie do celów kolekcjonerskich jest sensowne wyłącznie gdy jesteś zwolniony z egzaminu przed Policją (czyli pracujesz w służbach mundurowych / wojsku).

Pozwolenie sportowe

Uzyskanie pozwolenia sportowego wymaga: członkostwa w klubie sportowym zrzeszonym w PZSS, zdania patentu strzeleckiego i wyrobienia licencji zawodniczej PZSS. Jeśli nie wiesz o co chodzi i nie masz żadnej wiedzy na temat uzyskiwania pozwolenia na broń w Polsce, poczytaj najpierw nasze Najczęściej zadawane pytania.
JESZCZE NIE PROWADZIMY SEKCJI SPORTOWEJ. OBECNIE STARAMY SIĘ O LICENCJĘ KLUBOWĄ PZSS.

Scroll to Top