Elektroniczne zaświadczenia o członkostwie

Każdy członek KS Do Celu ma dostęp do elektronicznego zaświadczenia o członkostwie. Plik PDF podpisany bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem, uznawanym w każdym urzędzie. Czyli tak jak PZSS wystawia patenty lub licencje.
Aby zaświadczenie i statut zostało uznane, musi być przekazane elektronicznie (na płycie CD/DVD, e-mailem lub ePUAPem): tylko w tej formie zawiera weryfikowalny podpis.

Podsumowanie:
1. Zaświadczenie jest dostępne w profilu, w segmencie dokumentów. Obok jest link do podpisanego statutu. Czyli komplet dokumentów.
2. Musisz je przekazać elektronicznie (e-mail, ePUAP, CD/DVD)
3. Wszystko to jest bezpłatne.

WPA nie chce uznać?
W sieci można znaleźć wiele opisów sytuacji. W sieci są również dostępne wzory pism pomagające przekonać niepokorne WPA do akceptowania zaświadczeń elektronicznych:
Pismo w formacie ODT
Pismo w formacie PDF

Standardowe, drukowane zaświadczenia zostają. Elektroniczne są dodatkiem. Zachęcam, ale papier nigdzie nie ucieka.

KS Do Celu jest stowarzyszeniem strzeleckim, które oferuje darmowy i powszechny dostęp do elektronicznych zaświadczeń dla wszystkich członków. Wygodniej, szybciej i taniej! W końcu mamy XXI wiek. Obieg takich dokumentów jest już powszechny. Warto z niego skorzystać.

Wprowadzenie takiego rozwiązania eliminuje kilkadziesiąt procent przesyłek. Obecnie około 90% dociera w ciągu tygodnia do adresatów.
Wysyłki tradycyjne mają wady: opóźnienia (7-11 dni), koszty (sam znaczek to na list polecony to ok. 12 zł), wysiłek członków (>20 minut na poczcie) i wysiłek organizacyjny.
Elektroniczne zaświadczenia eliminują większość niedogodności.

Obecnie komentarze do postów na naszym forum są wyłączone. Strona wciąż jest w budowie. Kiedy uzyska pełną funkcjonalność możliwość komentowania postów zostanie uruchomiona. W tym momencie jeśli masz pytania napisz: marcus@docelu.eu. Większość odpowiedzi otrzymasz w ciągu 2-3dni.

Scroll to Top