O nas

Stowarzyszenie KS Do Celu powstało na bazie Grupy Aktywności Terenowej ZIEMIA PRZEMYSKA, której uczestnicy spotkali się na pikniku strzeleckim w sierpniu 2020r. Od tego momentu grupa tych osób zaczęła spotkania w celu spędzania części swojego wolnego czasu na strzelnicy. Początkowo były to spotkania jeden raz w miesiącu, które w późniejszym czasie przerodziły się w regularne zajęcia z zakresu strzelectwa z broni palnej. W trakcie różnorodnych zajęć, członkowie grupy poznali podstawy bezpiecznego posługiwania się bronią palną, nauczyli się postaw strzeleckich. Poznali tajniki strzelania bojowego i sportowego. Stopniowo zajęcia rozwinięto o medycynę pola walki. Po niespełna roku pierwsi z nich postanowili wziąć udział w zawodach strzeleckich a już pół roku później, znaczna część grupy, dzięki dołączeniu do ogólnopolskiego ruchu społecznego o nazwie Braterstwo.eu, cieszyła się własnym patentem strzeleckim. Dzięki zaangażowaniu naszego instruktora strzelectwa oraz przynależności do Braterstwa w wielu z nich zrodziła się nowa pasja, dzięki której udało się przyciągnąć nowych uczestników i poznać nowych kolegów. Braterstwo.eu to ogólnopolski ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej. Z powodzeniem działa w województwach dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim i wielkopolskim, ale swoich członków rekrutuje z całej Polski. Sprawiły to sposoby i atrakcyjne metody działania Braterstwa. Jednak dla osób mieszkających w odległych od tych województw, miejscach Polski integracja sympatyków broni palnej bywa utrudniona z racji odległości, mimo iż czas spędzony na obiektach Braterstwa i w gronie ich ekipy to czas spędzony w przyjaznej atmosferze. Doświadczenia zdobyte podczas naszej niespełna trzyletniej amatorskiej działalności, oraz przynależność do największej w Polsce organizacji o charakterze kolekcjonerskim i strzeleckim, zainspirowały nas do utworzenia stowarzyszenia które poszerzyłoby możliwość rozwoju tych samych zainteresowań w oparciu o mieszkańców naszego regionu. Zdajemy sobie sprawę z ogromu wyzwania jakie nas czeka i mimo świadomości własnych niedoskonałości jesteśmy gotowi stawić temu czoła. Przyjmiemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Nie szukamy podziałów. Naszym celem od samego początku jest popularyzacja strzelania, posiadania i kolekcjonowania broni palnej oraz strzelectwa sportowego. Chcemy, wraz z tymi którzy już nas uprzedzili, żeby duża ilość osób spełniających wymogi do posiadania broni palnej rzeczywiście korzystała również z możliwości bezpiecznego posługiwania się nią.

Obiekty na których spotykamy się

Obecnie zajęcia odbywamy na kilku strzelnicach w województwie podkarpackim. Obiekty na których trenujemy w zdecydowanym stopniu zaspokajają potrzeby naszej grupy. W najbliższych latach chcemy jednak otworzyć własne ogólnodostępne, niekomercyjne strzelnice. Dołączając do nas, pomożesz osiągnąć ten cel.

Sekcja sportowa PZSS

Na chwilę obecną nie prowadzimy sekcji sportowej. Staramy się jednak o uzyskanie licencji klubowej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Nie chcemy poprzestawać na kolekcjonowaniu broni palnej. Chcemy aby, sport strzelecki stał się najaktywniejszą częścią działań naszej organizacji. W ramach sekcji planujemy prowadzić szkolenia, zawody i pikniki strzeleckie. Zamierzamy poszerzać możliwość uprawiania sportu strzeleckiego bez drenażu portfela naszych członków.

Pytania, pomoc prawna, dokumenty

Przeczytaj stronę Najczęściej zadawane pytania, żeby uzyskać odpowiedź na nasuwające się na początku pytania. Jak uzyskać pozwolenie? Jaka broń? Jakie są formalności i koszty? Co trzeba zrobić? Pozbędziesz się wątpliwości, które trapią większość osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem w Polsce.
Dla żołnierzy istnieje w sieci przygotowany przez Braterstwo.eu specjalny poradnik, gdzie są wskazówki bardziej dostosowane do wymagań stawianych członkom Sił Zbrojnych na drodze do pozwolenia.
Dla osób szkolących się do patentu strzeleckiego, Braterstwo.eu przygotowało darmowy kurs do nauki teorii: PatentStrzelecki.eu. W przyszłości będziemy również z niego korzystać przygotowując Was do patentu. Prosimy jednak byście pracę Braterstwa.eu w jakiś sposób docenili. Efekt tej pracy jest bardzo ważny dla popularyzacji strzelectwa sportowego.
Procedury obowiązujące w stowarzyszeniu oraz w PZSS są wyjaśnione na stronie Nasze Procedury.
Przygotowaliśmy wzory najpopularniejszych dokumentów, dostępne w Pobierz.

Nasze działania

Zbieramy, weryfikujemy i publikujemy wiedzę na temat posiadania broni palnej w Polsce.
Przyspieszamy i ułatwiamy spełnienie formalności związanych z ubieganiem się o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.
Staramy się by mundurowi mogli szybko uzyskać pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.
Szkolimy strzelców w podstawach posługiwania się bronią palną.
Popularyzujemy legalne posiadanie broni.
Możesz zapoznać się z archiwum wpisów na stronie.

Zawody

Nie organizujemy jeszcze zawodów. Planujemy jednak je organizować, mając nadzieję w nieodległej przyszłości, aby zachęcić jak najwięcej osób do regularnego uprawiania sportu strzeleckiego.

Zapis do stowarzyszenia

Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne w segmencie Jak się zapisać? na stronie opisu procedur.
Statut KS Do Celu podpisany bezpiecznym podpisem
Wypis z KRSu

Scroll to Top