Jestem tu nowy

Ta zakładka jest dla osób, które stronę internetową Stowarzyszenia KS Do Celu odwiedzają pierwszy raz. Zatem krótko:
KS Do Celu powstał na bazie Grupy Aktywności Terenowej ZIEMIA PRZEMYSKA skupiającej osoby o różnych pomysłach na życie ale mających jedno wspólne zainteresowanie. Tym zainteresowaniem jest strzelectwo oraz kolekcjonowanie broni palnej. Stowarzyszenie powstało by wesprzeć wszelkie ruchy społeczne w Polsce dążące do kształcenia nowego pokolenia strzelców sportowych i zwiększające ilość pozwoleń na broń w Polsce. Chcemy pomóc w obniżeniu opłat oraz w ułatwieniu procedur. Z nami przejdziesz całą drogę od treningów strzeleckich do zakupu swojej pierwszej jednostki broni. Więcej informacji na nasz temat znajdziesz w zakładce O nas.
Zapis do stowarzyszenia nie jest trudny. Wręcz przeciwnie, jest łatwy i szybki (podajesz dane osobowe i naciskasz przycisk). Więcej informacji w segmencie Jak się zapisać?.

Polecana ścieżka nabierania wiedzy

Gromadzimy i będziemy publikować sporą ilość wiedzy. Na razie zdecydowaną większość wiedzy czerpiemy ze strony Braterstwo.eu. W miarę upływu czasu będziemy jednak aktualizować ją i dostosowywać do naszych potrzeb. Przygotujemy ją w przystępnej dla wszystkich formie. Jednak droga do sukcesu to umiejętność czytania ze zrozumieniem. Zaczynamy od:
1. Najczęściej zadawane pytania: poradnik który porusza kwestie związane z uzyskaniem własnej broni. Opisuje typy pozwoleń na które warto zwrócić uwagę, jak uzyskać, co jest potrzebne, ile trwa i ile mniej więcej kosztuje.
2. Procedury: opis procedur związanych z członkostwem. Najciekawsza będzie chyba zakładka Kolejność działań dla nowych osób, która opisuje kolejne kroki do uzyskania własnego pozwolenia.
3. PatentStrzelecki.eu: to ogólnodostępny, darmowy kurs opracowany przez Braterstwo.eu, na teoretyczną część patentu strzeleckiego. Wypróbowany i polecany przez ponad 60 tysięcy kursantów. Obecnie to nieformalny standard szkolenia z przepisów i regulaminów do patentu PZSS. Jeśli kiedyś będziesz robić z nami pozwolenie do celów sportowych, z tego będziesz się uczyć w pierwszej kolejności. Nie zapomnij też wesprzeć Braterstwo.eu w podziękowaniu za opracowanie darmowego kursu.

Zakładanie konta

Po przyswojeniu tej wiedzy i decyzji o wyborze drogi zmierzającej do pozwolenia na broń zachęcam Cię do założenia profilu. Wszystkie formalności załatwisz za pośrednictwem internetu. Profil na naszej stronie i członkostwo pozwoli na zapisy na szkolenia, treningi, i zawody, rozmowy na aktywnym forum itp.
Zapisanie się do stowarzyszenia, zakładanie konta, kwestie opłat są opisane w zakładce procedur Jak się zapisać?.
Strona docelu.eu jest systemem obsługi członków Stowarzyszenia KS Do Celu. Możesz przejrzeć całą historię wpisów. Są tam różne przydatne informacje.

Scroll to Top